מציאות רבודה בעיצוב- פרויקט ARTIVIVE

פרויקט AR -Augmented Reality

הנדסאי עיצוב מדיה שנה ב'

מנחה: ברק הריסון


מציאות רבודה -Augmented Reality (בקיצור AR) היא טכנולוגיית מחשוב המשמשת כהעתק של המציאות. במציאות זאת משולבים אלמנטים וירטואליים ברבדים נוספים. האלמנטים הללו מתמזגים עם הסביבה האמתית, הקיימת בזמן אמת ובאופן אינטראקטיבי. השימוש באלמנטים של צליל ואיור על המרקע הופכים את המציאות לאינטראקטיבית. כחלק מפרויקט בקורסי התלת מימד שלנו, סטודנטים קיבלו משימה ליצור עולם משלהם בפלטפורמת מציאות רבודה.

כדי לממש יישומי מציאות רבודה נדרשים מערכות הקרנה אופטית, מערכת שדרכה רואים את המציאות הפיזית, מערכת ה"מייצרת" את פריטי המידע הווירטואליים אותם רוצים להציג, מחשבים, תוכנה, אלגוריתמים ובמקרה של יישום הכולל הצגת "פריטי מידע מעוגנים למציאות הפיזית" על גבי "משקפיים" או קסדה, נדרשת גם יכולת עקיבה אחרי זוויות הראש במרחב וביישומים מסוימים, גם יכולת לעקוב אחרי כיוון הסתכלות האישונים.

פלטפורמת ARTIVIVE - היא אפליקציית מציאות רבודה לאומנות. טכנולוגיה חדשה מאפשרת לאמנים ליצור מימדים חדשים של אמנות על ידי קישור קלאסי לאמנות דיגיטלית. האפליקציה מוסיפה חיים ליצירות האמנות כגון ציורים ותמונות התלויות על קירות המוזיאונים ובגלריות. לצפייה באמנות הרבודה יש להתקין את האפליקציה ARTIVIVE בסמארטפונים.

להורדת לינק לARTIVIVE לחצו כאן

מריה קליאצ'קו | The secret doorיאנה ווסטריקוב | DIORAMA_ARTIVIVE
אנג'יליקה פומנקו | GreenOctopus


רוני דוידיעדן דורני
רוצים ללמוד עיצוב? דברו איתנו!


לעבודות נוספות של סטודנטים לעיצוב מדיהFeatured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Archive