פרויקט גמר - המסע שלי | דגן מימון "תאורה קינטית"

דגן מימון בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי מספרת לנו על תהליך היצירה של פרויקט הגמר שלה "תאורה קינטית", מנחת הפרויקט היא המעצבת והמרצה הדס ישראל דניאל.

דגן יצרה סדרת מנורות הבנויות כך שהמשתמש לוקח חלק בשינוי משחק האור והצל שלה.

קרני האור נשברות על חוטי הגומי ומתקבל משחק אור וצל ייחודי הבנוי מפעולה קינטית. בסדרה 3 מנורות :

Lola light

הגדולה בחבורה, המרשימה מכולן בגודלה ובקווים הנקיים שלה. מקומה שייך למרחב הפתוח של הסלון, חדר כניסה, אולם או מבואה.

Lucy light

הקטנה בחבורה, מתחברת לקיר עם חיבורים נסתרים, מקומה שייך בעיקר למסדרונות או לכל מקום שתרצה לקשט באור מיוחד יותר

Lily light

נוצרה מהצורה הכי לא מסובכת והפעולה הסיבובית שלה לא מתיימרת. מיועדת לאנשים שרוצים לנוח בחדר וליהנות מאווירה הייחודית לה. את לילי אפשר לסובב על צירה - בערך כמו סביבון - ולקבל גם אצלה משחק אור וצל מעניין.תאורה קינטית Lily light | דגן מימון

דגן איך בחרת את הנושא לפרויקט?

בחרתי את הנושא לפרויקט הגמר אחרי שזרקתי המון רעיונות. אחרי זריקת מיליון רעיונות אתה צריך לבחור חלק מהם או שהתהליך עצמו פשוט פותח לך את היצירתיות ככל שאתה יותר זורק רעיונות, גם אם הם הכי טיפשיים. אתה זורק רעיון אחרי רעיון עד שפשוט אתה מחליט על אחד מהם. אז פשוט בחרתי את האחד שהכי אהבתי.


מה היו הקשיים שלך ומה הלך לך בקלות?

הקשיים שלי היו בעיקר בבנייה במחשב שהיא לחלוטין אינה כמו בנייה במציאות. ברגע שנפגשתי בנקודת האמצע בין המציאות למחשב היה לי מאוד קשה. הדברים שהתחברו בצורה מושלמת בתוכנה התחברו בצורה מאוד מאוד גסה או לא נכונה או לא הכי טובה במציאות.

האמת שבאופן מפתיע הלך לי בקלות הדיבור על המוצר, השיתוף. אחרי שאתה עובד על הפרויקט שלך שנה שלמה, לעשות עליו הרצאה של רבע שעה ולהסביר מאיפה הכל התחיל ואיך הכל נבנה, הפרויקט כבר הבייבי שלך. זה כבר חלק ממך. את פשוט מספרת עליו וזה היה לי דווקא קל באופן מפתיע.תאורה קינטית Lola light | דגן מימון


מה היו הצעדים המשמעותיים שקידמו את יצירת הפרויקט?


הצעד המשמעותי שקידם אותי ביצירת הפרויקט היה עצם זה שקניתי מדפסת תלת מימד ביתית. צריך לראות איזה צעדים אתה נוקט למען הפרויקט גמר שלך ומה הם הסיכונים וההחלטות הגדולות שאתה עושה כדי שיהיה לך חיים קלים יותר.


תאורה קינטית lucy light | דגן מימון

תאורה קינטית Lily light | דגן מימון

האם הייתה לך שיטה לעבודה?

שיטת העבודה שלי תמיד הייתה לעשות סדר פעולות מהכי חשוב להכי פחות חשוב. לרשום את כל הדברים שאני צריכה לעשות על דף ככה שום דבר לא הולך לאיבוד ופשוט לגשת לזה לאט ובטוח. כל פעם לעשות פעולה אחרי פעולה אחרי פעולה עד שאתה מסיים ומגיע לסוף. איכשהו הדף אף פעם לא נגמר (:יש לך עצות לסטודנטים לעיצוב?

אם אתה אוהב עיצוב אז גם כשקשה כיף לך. זה כיף טוב. זה כיף שאתה לומד ממנו. אז העצה שלי לבדוק אם אתה באמת נהנה מזה גם כשקשה לך.


אתר פרויקט "תאורה קינטית"


לעבודות נוספות של דגן מימון https://www.behance.net/daganmimonלעבודות נוספות של בוגרים לעיצוב תעשייתי
Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Archive