פרויקט גמר - המסע שלי | ליאן דוידוביץ " IPUPPY "

ליאן דוידוביץ בוגרת המחלקה לעיצוב מדיה במחזור 2019 מספרת על פרויקט הגמר שעיצבה. ליאן התחילה לעבוד כמעצבת עוד בזמן לימודים. כיום ליאן בעלים משותפת של סטודיו western creative.

האפליקציה שעוצבה על ידי ליאן נועדה לתת מענה עבור בעליהם של הכלבים. היא עוזרת לעקוב ולטפל בכלב בדרך הטובה ביותר. בראש ובראשונה יוכלו הבעלים לעקוב אחר בעל החיים שלהם באמצעות התחברות לפונקציה אשר מאפשרת מעקב GPS  וכן על מנת לעקוב אחר בעל החיים במידה והוא הלך לאיבוד. כמו כן, ניתן יהיה למצוא בעלי מקצוע הנמצאים בקרבת מקום כגון: וטרינרים, מספרות , חנויות מזון ועוד..

מה עוד האפליקציה מאפשרת למשתמש? מד צעדים לכלב, תאריכי חיסונים, דירוג נותני שירותים, פונקציית איתור של בעל החיים, ועוד.

המיתוג הוא בעל אלמנטים ויזואליים דומיננטיים לצד שימוש בצבעים טכנולוגיים (כחול אפור).

אתר הפרויקט https://liandavidovitch.wixsite.com/dogs

יישומון IPUPPY לבעלי כלבים | ליאן דוידוביץ

איך בחרת את הנושא לפרויקט ?

בחרתי את הנושא שהיה הכי קרוב אליי בחיי היום יום וגם מתוך אהבה גדולה לכלבים.

כמו כן, רציתי לתת מענה לצורך האישי שלי, וגם של עוד הרבה אנשים לדעת יותר דברים על הכלב שבבעלותנו.

הפונקציות שהכנסתי לאפליקציה הן: ניטור מספר הצעדים של הכלב (על מנת לדעת אם הכלב עשה מספיק פעילות ספורטיבית), פנקס חיסונים שיתחבר עם המערכת של הוטרינר, פונקציית איתור נותני שירות וכן פונקציית gps המאפשרת מעקב אחר הכלב במידה והוא הלך לאיבוד. כל אלה למעשה עונות על הצורך שלנו כמשתמשי קצה.

מה היו הקשיים שלך ומה הלך לך בקלות ?

הקושי שלי בפרוייקט היה דווקא בשלב עיצוב התוצרים לפרינט. בתחילת הפרוייקט בחרתי בשפה גרפית שקיבעה אותי לאורך כל הפרוייקט ופחות אפשרה לי גמישות לבחור בצבעים אשר לא תואמים לקו הגרפי ההתחלתי בו בחרתי (צבעים כחולים ואפורים).


עיצוב פוסטרים ודפי נחיתה | IPUPPY ליאן דוידוביץ

מאיפה הגיעה ההשראה לעיצוב ?

ההשראה שלי לעיצוב הגיע מעולם ההייטק. מה שמשך אותי הוא שקהל היעד של אותו עולם, הוא קהל שצריך את המידע זמין בלי הרבה מאמץ ועל כן ישנו צורך להנגיש את המידע, וזאת בין היתר באמצעות עיצוב מסכים בצורה קלה וידידותית למשתמש וכן בשילוב צבעים נעימים לעין ולא מבלבלים.

מה היו הצעדים המשמעותיים שקידמו את יצירת הפרויקט ?

לאחר גיבוש השפה הגרפית יצרתי מסכי זרימה ו-wireframe בדגש על מיקומם של הכפתורים.

בנוסף, יצרתי פרוטוטייפים (אבטיפוס) אינטראקטיביים ראשוניים ואפשרתי לאנשים הסובבים אותי להשתמש באפליקציה הניסיונית. כאשר הם נתקלו בבעיה כלשהי חזרתי לעבודה מול המחשב ותיקנתי אותה.


מסכי אפליקציה | IPUPPY ליאן דוידויץ

האם הייתה לך שיטה לעבודה?

כחלק מפרוייקט הגמר התבקשנו ליצור סקר שוק. השיטה שלי הייתה להיכנס לקבוצות פייסבוק בהן נמצא קהל היעד שלי, מה שגרם לי להבין יותר מה הם הכי צריכים בתור המשתמשים. לאחר גיבוש כל הפרמטרים יצרתי סקיצה ידנית ומשם העברתי אותה לתוכנה ייעודית.

יש לך עצות לסטודנטים לעיצוב?

העצה שלי לסטודנטים היא קודם כל להתחבר לפרוייקט כי רק כאשר זה מגיע ממקום של הזדהות פנימית היצירה תהפוך להיות הרבה יותר קלילה וכיפית, וכך גם הרצון להשתפר וללמוד יגדל.


תמצית מסכים MVP | ליאן דוידוביץ IPUPPY


לעבודות נוספות של ליאן בקרו בפייסבוק או באתר https://western.co.il/


לעבודות נוספות של סטודנטים לעיצוב מדיה

Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Archive